History for 2019 Mar 23rd
|
Published by Mar 19th 2019, 9:43pm
Results: Alpha Timing
Mens Varsity
1. |
Carmel |
40 |
2. |
Ben Davis |
35 |
3. |
Carroll (Fort Wayne) |
34 |
4. |
North Central (Indianapolis) |
33 |
5. |
Warren Central |
30 |
6. |
Homestead |
28.5 |
7. |
Brownsburg |
23 |
8. |
Westfield |
21 |
9. |
Indianapolis Cathedral |
20 |
10. |
Fishers |
19 |
11. |
Pike |
16 |
11. |
Evansville Central |
16 |
11. |
Northwood |
16 |
11. |
Merrillville |
16 |
15. |
New Albany |
14 |
16. |
Fort Wayne Snider |
12 |
16. |
Lawrence North |
12 |
16. |
Leo |
12 |
16. |
Bloomington North |
12 |
16. |
Bloomington South |
12 |
21. |
Jeffersonville |
11 |
22. |
Franklin Central |
10 |
22. |
Hamilton Southeastern |
10 |
22. |
Crown Point |
10 |
25. |
East Noble |
8 |
25. |
Lawrence Central |
8 |
25. |
Terre Haute South Vigo |
8 |
28. |
Portage |
7 |
29. |
Hobart |
6 |
29. |
East Central |
6 |
29. |
Lowell |
6 |
29. |
Avon |
6 |
33. |
Edgewood |
5 |
33. |
Harrison (West Lafayette) |
5 |
33. |
Greenfield-Central |
5 |
33. |
Michigan City |
5 |
37. |
Penn |
4 |
37. |
Pendleton Heights |
4 |
37. |
Fort Wayne South Side |
4 |
37. |
Concord |
4 |
37. |
Floyd Central |
4 |
37. |
Munster |
4 |
43. |
Mississinewa |
3 |
43. |
Indianapolis Arsenal Technical |
3 |
43. |
Columbus North |
3 |
46. |
Goshen |
2.5 |
47. |
McCutcheon |
2 |
47. |
Wawasee |
2 |
47. |
Fort Wayne Northrop |
2 |
47. |
Highland |
2 |
47. |
Zionsville |
2 |
52. |
Beech Grove |
1 |
Womens Varsity
1. |
Warren Central |
59 |
2. |
Hamilton Southeastern |
52 |
3. |
North Central (Indianapolis) |
51 |
4. |
Zionsville |
46.5 |
5. |
Carroll (Fort Wayne) |
33 |
6. |
Fort Wayne Northrop |
28 |
7. |
Brownsburg |
27 |
8. |
Ben Davis |
25 |
9. |
Homestead |
22 |
9. |
Fort Wayne Bishop Dwenger |
22 |
11. |
Center Grove |
19 |
12. |
Fishers |
18 |
12. |
Noblesville |
18 |
14. |
Penn |
16 |
15. |
Carmel |
14 |
16. |
Lawrence North |
11.5 |
17. |
Crown Point |
10 |
17. |
Lafayette Jefferson |
10 |
19. |
Terre Haute South Vigo |
8 |
19. |
South Bend Washington |
8 |
19. |
Bloomington North |
8 |
22. |
Whiteland Community |
7 |
23. |
Floyd Central |
6.5 |
24. |
LaPorte |
6 |
24. |
Pike |
6 |
24. |
Lawrence Central |
6 |
24. |
Jennings County |
6 |
28. |
Columbus North |
4.5 |
28. |
New Castle |
4.5 |
28. |
Munster |
4.5 |
31. |
Merrillville |
4 |
31. |
Lowell |
4 |
31. |
Avon |
4 |
34. |
Fort Wayne Wayne |
3.5 |
35. |
Greenwood Community |
3 |
36. |
Franklin County |
2.5 |
37. |
Indianapolis Cathedral |
2 |
38. |
Bloomington South |
1 |
38. |
McCutcheon |
1 |
Mens Results
60 Meter Dash Varsity - Finals x
|
1. |
11 |
Noah Malone |
|
6.87a PR |
Hamilton Southeastern |
2. |
12 |
Jalen Bowman |
|
6.89a PR |
Evansville Central |
3. |
12 |
Jordan Hodge |
|
6.93a |
Warren Central |
4. |
12 |
Mike Adams |
|
6.98a |
Ben Davis |
5. |
12 |
Jaden Warner |
|
7.01a |
Munster |
6. |
12 |
Trey Sebben |
|
7.02a |
Portage |
7. |
12 |
Joseph Wills |
|
7.08a |
Lawrence North |
8. |
11 |
Rodney Burns |
|
7.13a |
North Central (India... |
|
60 Meter Dash Varsity - Prelims x
|
1. |
11 |
Noah Malone |
|
6.88a |
Hamilton Southeastern |
2. |
12 |
Jalen Bowman |
|
7.00a |
Evansville Central |
3. |
12 |
Jordan Hodge |
|
7.02a |
Warren Central |
4. |
12 |
Jaden Warner |
|
7.02a |
Munster |
5. |
12 |
Mike Adams |
|
7.06a |
Ben Davis |
6. |
12 |
Joseph Wills |
|
7.06a |
Lawrence North |
7. |
12 |
Trey Sebben |
|
7.07a |
Portage |
8. |
11 |
Rodney Burns |
|
7.08a |
North Central (India... |
9. |
11 |
Dimitri Nicholson |
|
7.10a PR |
Chesterton |
10. |
12 |
ShaiTrevon SumpterBey |
|
7.12a |
Brownsburg |
11. |
9 |
Jaivon Gordon |
|
7.12a PR |
Portage |
12. |
10 |
Thomas Hogan |
|
7.15a |
Lafayette Jefferson |
13. |
11 |
Bishop Johnson |
|
7.16a PR |
Lafayette Jefferson |
14. |
9 |
Jakar Gordon |
|
7.16a |
Portage |
15. |
11 |
Cortaveon Barnett |
|
7.17a |
Lawrence Central |
16. |
12 |
Gage Jacobs |
|
7.17a |
Plainfield |
17. |
11 |
Jahn Riley |
|
7.18a |
Pike |
18. |
10 |
Jaylen Jackson |
|
7.18a |
Lawrence Central |
19. |
11 |
Geordan Blades |
|
7.23a |
Avon |
20. |
11 |
Myheir Baker |
|
7.23a |
Fort Wayne Wayne |
21. |
10 |
Armani Glass |
|
7.24a |
Merrillville |
22. |
11 |
Elijah Price |
|
7.25a |
Warren Central |
23. |
10 |
Zaimar Burnett |
|
7.25a |
Marion |
24. |
11 |
Maveric Thiery |
|
7.27a PR |
Bloomington South |
25. |
10 |
Devon Davis |
|
7.28a |
Merrillville |
|
3200 Meters Varsity - Finals x
|
1. |
12 |
Jesse Hamlin |
|
9:06.20a PR |
Fort Wayne Snider |
2. |
12 |
Ryan Ruppert |
|
9:16.04a PR |
Homestead |
3. |
11 |
Alex Frey |
|
9:17.61a PR |
North Central (India... |
4. |
12 |
Austin Haskett |
|
9:18.82a PR |
Edgewood |
5. |
11 |
Geno Christofanelli |
|
9:19.70a PR |
Crown Point |
6. |
12 |
Brennan Butche |
|
9:20.96a PR |
Mississinewa |
7. |
10 |
Lucas Guerra |
|
9:23.02a PR |
Highland |
8. |
12 |
Ethan Meyer |
|
9:24.32a PR |
Fishers |
9. |
12 |
Ian Shaw |
|
9:24.75a PR |
Bloomington South |
10. |
12 |
Isaiah Hollars |
|
9:25.23a PR |
Bloomington North |
11. |
12 |
John Hodges |
|
9:27.05a |
Pike |
12. |
12 |
Nick Perkins |
|
9:28.74a PR |
Roncalli |
13. |
12 |
Pat Campbell |
|
9:29.23a PR |
Carmel |
14. |
12 |
Jacob Wiggers |
|
9:30.34a PR |
Hamilton Southeastern |
15. |
11 |
Gabriel Sanchez |
|
9:32.95a SR |
Lowell |
16. |
12 |
Mitchell Gits |
|
9:34.40a PR |
LaPorte |
17. |
12 |
Jack Hawes |
|
9:35.96a PR |
North Central (India... |
18. |
10 |
Cole Kimmel |
|
9:36.95a PR |
Noblesville |
19. |
11 |
Matthew Mitsch |
|
9:44.19a PR |
Yorktown |
20. |
11 |
Paul Rushton |
|
9:47.75a |
Bloomington North |
21. |
12 |
Cam Harless |
|
9:49.04a SR |
Carmel |
22. |
12 |
Brady Jarosinkski |
|
9:50.57a |
Hamilton Southeastern |
23. |
10 |
Travis Hickner |
|
9:58.00a |
Noblesville |
24. |
12 |
Blake Hipkiss |
|
10:45.50a |
Noblesville |
|
60m Hurdles - 39" Varsity - Finals x
|
1. |
12 |
Malachi Quarles |
|
8.06a |
Franklin Central |
2. |
12 |
Ndubisi Eze |
|
8.12a PR |
New Albany |
3. |
12 |
Jalen Peterson |
|
8.24a PR |
Avon |
4. |
12 |
Cooper Boehm |
|
8.31a |
Westfield |
5. |
11 |
Jamyris Rice |
|
8.32a |
Concord |
6. |
12 |
Dominick Haynes |
|
8.33a PR |
Indianapolis Arsenal... |
7. |
12 |
Kairal Johnson |
|
8.38a PR |
Homestead |
8. |
12 |
Tyrone Griffin |
|
8.56a |
Brownsburg |
|
60m Hurdles - 39" Varsity - Prelims x
|
1. |
12 |
Cooper Boehm |
|
8.30a PR |
Westfield |
2. |
12 |
Jalen Peterson |
|
8.30a |
Avon |
3. |
11 |
Jamyris Rice |
|
8.34a |
Concord |
4. |
12 |
Malachi Quarles |
|
8.34a |
Franklin Central |
5. |
12 |
Ndubisi Eze |
|
8.36a |
New Albany |
6. |
12 |
Tyrone Griffin |
|
8.39a PR |
Brownsburg |
6. |
12 |
Dominick Haynes |
|
8.39a |
Indianapolis Arsenal... |
8. |
12 |
Kairal Johnson |
|
8.39a |
Homestead |
9. |
11 |
Davin Latiker |
|
8.40a |
Merrillville |
10. |
12 |
Jakob Pearson |
|
8.41a |
Carmel |
11. |
12 |
Nick Patton |
|
8.44a |
Greenwood Community |
12. |
11 |
Capone Powell |
|
8.51a |
Ben Davis |
13. |
11 |
Tomas Fuentes |
|
8.51a PR |
Goshen |
14. |
11 |
Quincy Armstrong |
|
8.52a |
Kokomo |
15. |
12 |
Isaac Armstrong |
|
8.55a PR |
Harrison (West Lafay... |
16. |
12 |
Stenoree Allen |
|
8.56a PR |
Lawrence Central |
17. |
12 |
Jahod Fair |
|
8.56a PR |
Ben Davis |
18. |
12 |
Gabriel Garcia |
|
8.57a PR |
Crown Point |
19. |
11 |
Trent Gipson |
|
8.66a SR |
Ben Davis |
20. |
12 |
Sean O'Sullivan |
|
8.67a |
Fort Wayne Bishop Dw... |
21. |
12 |
Trey Sebben |
|
8.83a |
Portage |
22. |
11 |
George Gordon |
|
8.83a |
Avon |
23. |
10 |
Kris Harmon |
|
8.98a |
Pike |
24. |
12 |
Colin O'Dell |
|
9.04a |
Indianapolis Cathedral |
|
4x200 Relay Varsity - Finals x
|
1. |
|
Relay Team |
|
1:30.71a |
Warren Central |
2. |
|
Relay Team |
|
1:30.92a |
Ben Davis |
3. |
|
Relay Team |
|
1:31.52a |
Brownsburg |
4. |
|
Relay Team |
|
1:32.06a |
Northwood |
5. |
|
Relay Team |
|
1:32.09a |
Westfield |
6. |
|
Relay Team |
|
1:32.45a |
East Central |
7. |
|
Relay Team |
|
1:32.60a |
Fishers |
8. |
|
Relay Team |
|
1:32.70a |
Carmel |
9. |
|
Relay Team |
|
1:32.72a |
Portage |
10. |
|
Relay Team |
|
1:32.75a |
Chesterton |
11. |
|
Relay Team |
|
1:32.92a |
Indianapolis Arsenal... |
12. |
|
Relay Team |
|
1:32.92a |
Lawrence North |
13. |
|
Relay Team |
|
1:32.94a |
Lawrence Central |
14. |
|
Relay Team |
|
1:33.06a |
Bloomington North |
15. |
|
Relay Team |
|
1:33.23a |
Mt. Vernon (Fortville) |
16. |
|
Relay Team |
|
1:33.51a |
Crown Point |
17. |
|
Relay Team |
|
1:33.56a |
Merrillville |
18. |
|
Relay Team |
|
1:34.04a |
Harrison (West Lafay... |
19. |
|
Relay Team |
|
1:34.64a |
Pike |
20. |
|
Relay Team |
|
1:34.90a |
New Albany |
21. |
|
Relay Team |
|
1:36.53a |
North Central (India... |
22. |
|
Relay Team |
|
1:47.90a |
Avon |
23. |
|
Relay Team |
|
1:48.75a |
Plainfield |
-- |
|
Relay Team |
|
DQ |
Evansville Central |
|
4x400 Relay Varsity - Finals x
|
1. |
|
Relay Team |
|
3:24.96a |
Carmel |
2. |
|
Relay Team |
|
3:26.53a |
Merrillville |
3. |
|
Relay Team |
|
3:27.64a |
Bloomington North |
4. |
|
Relay Team |
|
3:27.92a |
North Central (India... |
5. |
|
Relay Team |
|
3:28.63a |
Ben Davis |
6. |
|
Ryan Farmer Elijah Love Gabriel Sanchez Dustin Hudak |
|
3:29.22a |
Lowell |
7. |
|
Relay Team |
|
3:29.28a |
Fort Wayne South Side |
8. |
|
Relay Team |
|
3:29.41a |
Zionsville |
9. |
|
Relay Team |
|
3:29.75a |
Crown Point |
10. |
|
Relay Team |
|
3:30.08a |
Westfield |
11. |
|
Relay Team |
|
3:30.12a |
New Albany |
12. |
|
Relay Team |
|
3:30.78a |
Avon |
13. |
|
Relay Team |
|
3:31.13a |
Noblesville |
14. |
|
Relay Team |
|
3:31.29a |
Indianapolis Arsenal... |
15. |
|
Relay Team |
|
3:32.01a |
Indianapolis Cathedral |
16. |
|
Relay Team |
|
3:32.07a |
Lawrence Central |
17. |
|
Relay Team |
|
3:32.59a |
Floyd Central |
18. |
|
Relay Team |
|
3:32.82a |
Mt. Vernon (Fortville) |
19. |
|
Relay Team |
|
3:32.90a |
Warren Central |
20. |
|
Relay Team |
|
3:33.53a |
Roncalli |
21. |
|
Relay Team |
|
3:34.23a |
Homestead |
22. |
|
Relay Team |
|
3:35.44a |
Fort Wayne Northrop |
23. |
|
Relay Team |
|
3:35.90a |
Leo |
24. |
|
Relay Team |
|
3:38.37a |
Edgewood |
|
4x800 Relay Varsity - Finals x
|
1. |
|
Relay Team |
|
7:58.08a |
Carroll (Fort Wayne) |
2. |
|
Relay Team |
|
8:04.26a |
Carmel |
3. |
|
Relay Team |
|
8:08.27a |
Leo |
4. |
|
Relay Team |
|
8:08.89a |
North Central (India... |
5. |
|
Relay Team |
|
8:11.05a |
Westfield |
6. |
|
Relay Team |
|
8:15.68a |
Ben Davis |
7. |
|
Relay Team |
|
8:16.68a |
Pendleton Heights |
8. |
|
Relay Team |
|
8:19.11a |
Fort Wayne Northrop |
9. |
|
Relay Team |
|
8:19.57a |
Avon |
10. |
|
Relay Team |
|
8:20.10a |
Elkhart Central |
11. |
|
Relay Team |
|
8:20.65a |
Homestead |
12. |
|
Relay Team |
|
8:20.67a |
Hamilton Southeastern |
13. |
|
Relay Team |
|
8:23.73a |
Harrison (West Lafay... |
14. |
|
Relay Team |
|
8:27.11a |
Warren Central |
15. |
|
Relay Team |
|
8:28.46a |
Fishers |
16. |
|
Relay Team |
|
8:33.08a |
Fort Wayne Bishop Dw... |
17. |
|
Relay Team |
|
8:33.15a |
Fort Wayne Snider |
18. |
|
Relay Team |
|
8:40.63a |
Bloomington South |
19. |
|
Relay Team |
|
8:42.81a |
Brownsburg |
20. |
|
Relay Team |
|
8:53.53a |
Mt. Vernon (Fortville) |
21. |
|
Relay Team |
|
9:06.16a |
Floyd Central |
22. |
|
Relay Team |
|
9:15.79a |
Pike |
-- |
|
Relay Team |
|
DQ |
Zionsville |
|
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16] Varsity - Finals x
|
1. |
|
Relay Team |
|
10:03.29a |
Indianapolis Cathedral |
2. |
|
Relay Team |
|
10:34.02a |
Pike |
3. |
|
Relay Team |
|
10:34.52a |
Bloomington South |
4. |
|
Relay Team |
|
10:38.75a |
Carroll (Fort Wayne) |
5. |
|
Relay Team |
|
10:39.12a |
Homestead |
6. |
|
Relay Team |
|
10:39.39a |
Crown Point |
7. |
|
Relay Team |
|
10:40.80a |
Floyd Central |
8. |
|
Relay Team |
|
10:42.02a |
Fort Wayne Snider |
9. |
|
Relay Team |
|
10:43.07a |
Bloomington North |
10. |
|
Relay Team |
|
10:48.67a |
Fishers |
11. |
|
Relay Team |
|
10:52.43a |
Hamilton Southeastern |
12. |
|
Relay Team |
|
10:55.50a |
New Palestine |
13. |
|
Relay Team |
|
11:00.81a |
Highland |
14. |
|
Relay Team |
|
11:01.02a |
Columbia City |
15. |
|
Relay Team |
|
11:01.93a |
South Bend St. Joseph |
16. |
|
Relay Team |
|
11:02.64a |
Brownsburg |
17. |
|
Relay Team |
|
11:03.48a |
Carmel |
18. |
|
Relay Team |
|
11:04.21a |
Zionsville |
19. |
|
Relay Team |
|
11:05.05a |
Westfield |
20. |
|
Relay Team |
|
11:05.50a |
Mississinewa |
21. |
|
Relay Team |
|
11:08.16a |
Avon |
22. |
|
Relay Team |
|
11:09.26a |
North Central (India... |
23. |
|
Relay Team |
|
11:12.89a |
Franklin Central |
24. |
|
Relay Team |
|
11:22.50a |
Noblesville |
|
Shot Put - 12lb Varsity - Finals x
|
1. |
11 |
Hayden Tobias |
|
58-08.25 PR |
Fishers |
2. |
11 |
Jason Swarens |
|
56-02.75 |
Terre Haute South Vigo |
3. |
12 |
Ethan Alyea |
|
54-10.50 |
North Central (India... |
4. |
12 |
Ryan Stefanko |
|
54-08.50 SR |
Michigan City |
5. |
12 |
Brandon English |
|
53-01.25 PR |
Portage |
6. |
9 |
Tucker Smith |
|
52-11.00 |
Columbus North |
7. |
12 |
Isaiah Tipping |
|
52-07.50 PR |
Wawasee |
8. |
11 |
Josh Fryar |
|
51-06.50 PR |
Beech Grove |
9. |
11 |
Martes Lewis |
|
51-06.00 |
Merrillville |
10. |
12 |
Tate Helm |
|
51-00.75 PR |
Greenfield-Central |
11. |
12 |
Caleb Shaffer |
|
50-07.50 |
Carmel |
12. |
11 |
Mynais Collins |
|
50-07.50 PR |
Ben Davis |
13. |
12 |
Liam Hesting |
|
50-06.25 |
Columbia City |
14. |
11 |
Nathaniel James |
|
50-00.00 |
Avon |
15. |
12 |
Brittain Chandler |
|
49-01.75 |
Lafayette Jefferson |
16. |
11 |
Randy Wells |
|
49-00.50 |
Warren Central |
17. |
10 |
Peyton Price |
|
48-01.50 PR |
Lafayette Jefferson |
18. |
12 |
Cam Sturgeon |
|
47-09.25 PR |
Floyd Central |
19. |
11 |
Parker Lucas |
|
46-10.00 |
Bloomington North |
20. |
12 |
Michael Medlock |
|
45-04.50 |
East Central |
21. |
11 |
Jacob Netral |
|
45-00.00 |
Westfield |
22. |
12 |
Justin Wozniak |
|
44-05.25 |
Michigan City |
23. |
12 |
Zach Merritt |
|
43-11.75 |
Bloomington North |
24. |
12 |
Jordyn Law |
|
43-02.75 |
Pike |
|
High Jump Varsity - Finals x
|
1. |
12 |
Victor Dailey |
|
6-08.00 PR |
Jeffersonville |
2. |
10 |
Kamyren Garrett |
|
6-08.00 |
Lawrence Central |
3. |
12 |
Ndubisi Eze |
|
6-06.00 PR |
New Albany |
4. |
11 |
Gage Ernsberger |
|
6-05.00 PR |
East Noble |
5. |
12 |
Kevin Krutsch |
|
6-04.00 |
Penn |
6. |
12 |
Daveyon Sandford |
|
6-04.00 PR |
Goshen |
6. |
12 |
Cooper Crist |
|
6-04.00 |
Homestead |
8. |
12 |
Anthony Campbell |
|
6-02.00 |
Fishers |
9. |
11 |
Andrew Herman |
|
6-02.00 |
Noblesville |
10. |
10 |
Jake Oostman |
|
6-00.00 |
Crown Point |
10. |
11 |
Howard Chandler |
|
6-00.00 |
New Haven |
10. |
10 |
Preston Terrell |
|
6-00.00 PR |
Columbus North |
13. |
12 |
Laine Schonauer |
|
6-00.00 |
New Palestine |
13. |
12 |
David Brown |
|
6-00.00 |
Edgewood |
13. |
10 |
Zavier Simpson |
|
6-00.00 |
Pike |
16. |
11 |
Adrian Scott |
|
6-00.00 |
Fort Wayne Northrop |
16. |
11 |
Nate Spencer |
|
6-00.00 |
Pendleton Heights |
-- |
12 |
Andrew Crooks |
|
NH |
Harrison (West Lafay... |
-- |
10 |
Marcos Barbosa |
|
NH |
Brownsburg |
-- |
12 |
Evan Jordan |
|
NH |
Frankfort |
|
Pole Vault Varsity - Finals x
|
1. |
12 |
Nathan Stone |
|
16-00.00 |
Lawrence North |
2. |
11 |
Tyler Sierks |
|
15-03.00 PR |
Homestead |
3. |
10 |
Riley Johnston |
|
14-06.00 |
Hobart |
4. |
10 |
Cody Hargett |
|
14-06.00 PR |
Greenfield-Central |
5. |
10 |
Seth Lubbehusen |
|
14-03.00 PR |
Carroll (Fort Wayne) |
6. |
11 |
Joe Painter |
|
14-00.00 PR |
East Noble |
7. |
12 |
Jakob Pearson |
|
13-06.00 |
Carmel |
8. |
10 |
Joshua Wiers |
|
13-06.00 PR |
Jeffersonville |
9. |
12 |
Adam Lee |
|
13-06.00 |
Greenfield-Central |
10. |
9 |
Jaxon Zollinger |
|
13-06.00 |
Carroll (Fort Wayne) |
11. |
12 |
Devon Montgomery |
|
13-00.00 |
Floyd Central |
12. |
12 |
Trey Arnold |
|
13-00.00 |
Zionsville |
13. |
12 |
Noah Sears |
|
13-00.00 |
Elkhart Central |
-- |
12 |
Jaylen Glass |
|
NH |
Merrillville |
-- |
11 |
Jeremiah Williams |
|
NH |
Merrillville |
-- |
10 |
Alexander Cluff |
|
NH |
Hamilton Southeastern |
-- |
12 |
Jack Hutchens |
|
NH |
Indianapolis Cathedral |
-- |
12 |
Logan Sandlin |
|
NH |
Carmel |
|
Long Jump Varsity - Finals x
|
1. |
10 |
Pierce Thomas |
|
23-06.25 |
Brownsburg |
2. |
11 |
Kyle Stewart |
|
22-04.75 PR |
Evansville Central |
3. |
12 |
Bronson Yoder |
|
21-11.25 |
Northwood |
4. |
12 |
Andrew Crooks |
|
21-07.50 PR |
Harrison (West Lafay... |
5. |
11 |
Elijah Price |
|
21-07.25 |
Warren Central |
6. |
12 |
Anthony Campbell |
|
21-05.25 |
Fishers |
7. |
12 |
Justin Crowe |
|
21-04.00 SR |
McCutcheon |
8. |
11 |
Dimitri Nicholson |
|
21-03.50 PR |
Chesterton |
9. |
12 |
Miguel Welch |
|
21-02.25 PR |
Lawrence Central |
10. |
11 |
Shomari Rogers-Walton |
|
20-09.25 |
Noblesville |
11. |
12 |
Ricky Haught |
|
20-08.50 PR |
Huntington North |
12. |
12 |
Daveyon Sandford |
|
20-08.00 |
Goshen |
13. |
11 |
Zach Warchus |
|
20-07.00 |
Portage |
14. |
11 |
Charley Sykes |
|
20-07.00 |
Warren Central |
15. |
10 |
Armani Glass |
|
20-02.25 |
Merrillville |
16. |
11 |
Elijah Gaskin |
|
20-01.50 PR |
Lawrence Central |
17. |
12 |
David Brown |
|
19-10.75 |
Edgewood |
18. |
12 |
Braden Barrett |
|
19-10.25 |
Lawrence Central |
19. |
11 |
Maveric Thiery |
|
19-07.75 |
Bloomington South |
20. |
11 |
Keyshawn Smith |
|
17-09.75 |
Lawrence North |
-- |
12 |
Bryce Justice |
|
FOUL |
Northridge |
-- |
12 |
Derrick Ball |
|
FOUL |
Indianapolis Arsenal... |
|
60 Meter Dash Varsity - Finals x
|
1. |
11 |
Kiyah Yeast |
|
7.52a PR |
Center Grove |
2. |
11 |
Tionna Brown |
|
7.58a PR |
Fort Wayne Northrop |
3. |
10 |
Taylor Herbert |
|
7.62a PR |
Lawrence Central |
4. |
11 |
Cierra Williams |
|
7.72a PR |
Warren Central |
5. |
12 |
Daija Springer |
|
7.78a |
Avon |
6. |
9 |
Ramiah Elliott |
|
7.80a |
North Central (India... |
7. |
12 |
Alyssa-Simone Robinson |
|
7.81a |
North Central (India... |
8. |
11 |
Skylynn Blue |
|
7.85a |
North Central (India... |
|
60 Meter Dash Varsity - Prelims x
|
1. |
11 |
Kiyah Yeast |
|
7.54a |
Center Grove |
2. |
10 |
Taylor Herbert |
|
7.66a |
Lawrence Central |
3. |
11 |
Tionna Brown |
|
7.66a |
Fort Wayne Northrop |
4. |
11 |
Skylynn Blue |
|
7.72a |
North Central (India... |
5. |
9 |
Ramiah Elliott |
|
7.74a PR |
North Central (India... |
6. |
11 |
Cierra Williams |
|
7.74a |
Warren Central |
7. |
12 |
Daija Springer |
|
7.76a |
Avon |
8. |
12 |
Alyssa-Simone Robinson |
|
7.78a PR |
North Central (India... |
9. |
12 |
Mikeisha Covington |
|
7.78a |
Warren Central |
10. |
11 |
Paishence Johnson |
|
7.78a SR |
Mishawaka |
11. |
12 |
Kennedy Miller |
|
7.81a |
Indianapolis Cathedral |
12. |
11 |
Aa Leiah Winford |
|
7.81a PR |
Jeffersonville |
13. |
11 |
Tamia Perryman |
|
7.83a SR |
Fishers |
14. |
12 |
Prommyse Hoosier |
|
7.84a |
Warren Central |
15. |
12 |
Jailyn Ross |
|
7.85a |
Pike |
16. |
12 |
Claire Pittman |
|
7.89a |
South Bend Washington |
17. |
9 |
Ella Scally |
|
7.95a PR |
Fishers |
18. |
12 |
Riley Tuerff |
|
7.99a |
LaPorte |
19. |
11 |
Romella Bozeman |
|
7.99a |
Merrillville |
20. |
9 |
Sophia Yovanovich |
|
7.99a |
Zionsville |
21. |
11 |
Caiyla Davis |
|
8.02a |
Merrillville |
22. |
11 |
Hannah Barque |
|
8.09a |
Perry Meridian |
-- |
12 |
Aniya Harvin |
|
DQ |
Fort Wayne Northrop |
|
3200 Meters Varsity - Finals x
|
1. |
11 |
Erin Strzelecki |
|
10:56.16a PR |
Fort Wayne Bishop Dw... |
2. |
12 |
Lulu Black |
|
10:56.89a PR |
Hamilton Southeastern |
3. |
11 |
Katelyn Wasson |
|
10:58.91a PR |
Zionsville |
4. |
11 |
Rayna Fruchey |
|
11:05.66a PR |
Carroll (Fort Wayne) |
5. |
11 |
Sydney Liddle |
|
11:05.68a PR |
Floyd Central |
6. |
12 |
Elizabeth Stanhope |
|
11:06.86a PR |
Pike |
7. |
10 |
Jaelyn Burgos |
|
11:14.36a PR |
Crown Point |
8. |
11 |
Maria Blaseing |
|
11:15.76a PR |
Munster |
9. |
11 |
Audrey McKinney |
|
11:21.98a PR |
Indianapolis Cathedral |
10. |
12 |
Ellie Jankowski |
|
11:28.38a PR |
Penn |
11. |
11 |
Gracie Carr |
|
11:29.36a SR |
Indianapolis Cathedral |
12. |
12 |
Deborah Shera |
|
11:30.03a PR |
Fishers |
13. |
10 |
Brooke Waldal |
|
11:33.00a PR |
Carmel |
14. |
12 |
Tessa Kraft |
|
11:33.98a PR |
Fishers |
15. |
9 |
Alivia Romaniuk |
|
11:36.60a PR |
Carmel |
16. |
10 |
Ashlyn Minton |
|
11:39.99a |
Carroll (Fort Wayne) |
17. |
11 |
Grace Aurand |
|
11:40.03a PR |
Highland |
18. |
9 |
Lauren Walda |
|
11:42.19a PR |
Fort Wayne South Side |
19. |
10 |
Roni Ledezma |
|
11:44.33a PR |
Carmel |
20. |
9 |
Jamie Klavon |
|
11:44.37a PR |
Carmel |
21. |
12 |
Aubrey Swart |
|
11:44.82a PR |
Noblesville |
22. |
10 |
Lauren Kelley |
|
11:55.37a |
Franklin County |
23. |
11 |
Abbey Armstrong |
|
12:01.70a SR |
Bloomington North |
24. |
11 |
Halle Welch |
|
12:42.20a |
Carmel |
|
60m Hurdles - 33" Varsity - Finals x
|
1. |
11 |
K'ja Talley |
|
8.93a PR |
Warren Central |
2. |
9 |
Morgan Patterson |
|
9.12a PR |
Fort Wayne Northrop |
3. |
12 |
Riley Tuerff |
|
9.19a |
LaPorte |
4. |
11 |
Chanler Robinson |
|
9.19a |
North Central (India... |
5. |
12 |
Areiahna Cooks |
|
9.23a PR |
Ben Davis |
6. |
11 |
Kamrin Ricker-Hurley |
|
9.24a |
Pike |
7. |
10 |
Isabella Jackson |
|
9.41a |
Whiteland Community |
8. |
11 |
Mackenzie Stien |
|
9.41a |
Brownsburg |
|
60m Hurdles - 33" Varsity - Prelims x
|
1. |
11 |
K'ja Talley |
|
9.17a |
Warren Central |
2. |
11 |
Chanler Robinson |
|
9.24a |
North Central (India... |
3. |
9 |
Morgan Patterson |
|
9.25a |
Fort Wayne Northrop |
4. |
11 |
Kamrin Ricker-Hurley |
|
9.26a |
Pike |
5. |
11 |
Mackenzie Stien |
|
9.35a PR |
Brownsburg |
6. |
10 |
Isabella Jackson |
|
9.36a PR |
Whiteland Community |
7. |
12 |
Areiahna Cooks |
|
9.37a |
Ben Davis |
8. |
12 |
Riley Tuerff |
|
9.37a |
LaPorte |
9. |
12 |
Julia Riley |
|
9.42a |
Center Grove |
10. |
12 |
Rylin Bagarus |
|
9.51a PR |
Mishawaka |
11. |
12 |
Nallely Alanis |
|
9.53a SR |
Frankfort |
12. |
11 |
Shianne Switzer |
|
9.56a |
McCutcheon |
13. |
11 |
Ailliyah Reese |
|
9.57a |
Lawrence Central |
14. |
12 |
MaKayla Johnson |
|
9.58a |
Ben Davis |
15. |
12 |
Sophia Buck |
|
9.60a SR |
Homestead |
16. |
12 |
Haley Moore |
|
9.62a PR |
Chesterton |
17. |
10 |
Jordan Yanders |
|
9.70a |
Merrillville |
18. |
10 |
Haley Boehm |
|
9.73a |
Westfield |
19. |
11 |
Chyna Royster |
|
9.73a |
Merrillville |
20. |
11 |
Savannah White |
|
9.95a |
Crown Point |
21. |
12 |
Ayana Parchman |
|
10.11a |
Lawrence Central |
22. |
11 |
Lindsey Wormuth |
|
10.23a |
Noblesville |
|
4x200 Relay Varsity - Finals x
|
1. |
|
Relay Team |
|
1:39.55a |
North Central (India... |
2. |
|
Relay Team |
|
1:40.20a |
Warren Central |
3. |
|
Relay Team |
|
1:42.99a |
Hamilton Southeastern |
4. |
|
Relay Team |
|
1:43.30a |
Ben Davis |
5. |
|
Relay Team |
|
1:43.57a |
Fort Wayne Northrop |
6. |
|
Relay Team |
|
1:43.86a |
Center Grove |
7. |
|
Relay Team |
|
1:44.47a |
Merrillville |
8. |
|
Relay Team |
|
1:45.09a |
Indianapolis Cathedral |
9. |
|
Relay Team |
|
1:46.01a |
Fishers |
10. |
|
Relay Team |
|
1:46.11a |
Zionsville |
11. |
|
Relay Team |
|
1:46.11a |
Pike |
12. |
|
Relay Team |
|
1:46.45a |
Bloomington North |
13. |
|
Relay Team |
|
1:47.08a |
Avon |
14. |
|
Relay Team |
|
1:47.78a |
Perry Meridian |
15. |
|
Relay Team |
|
1:49.07a |
Homestead |
16. |
|
Relay Team |
|
1:49.31a |
Carmel |
17. |
|
Relay Team |
|
1:49.32a |
Fort Wayne Snider |
18. |
|
Relay Team |
|
1:49.37a |
Lawrence North |
19. |
|
Relay Team |
|
1:49.77a |
Lawrence Central |
20. |
|
Relay Team |
|
1:50.11a |
Mishawaka |
21. |
|
Relay Team |
|
1:50.75a |
Bloomington South |
22. |
|
Relay Team |
|
1:50.93a |
Brownsburg |
23. |
|
Relay Team |
|
1:53.97a |
Plainfield |
-- |
|
Relay Team |
|
DQ |
Portage |
|
4x400 Relay Varsity - Finals x
|
1. |
|
Relay Team |
|
3:53.85a |
North Central (India... |
2. |
|
Relay Team |
|
3:57.59a |
Hamilton Southeastern |
3. |
|
Relay Team |
|
3:59.05a |
Homestead |
4. |
|
Relay Team |
|
4:04.28a |
Warren Central |
5. |
|
Relay Team |
|
4:04.40a |
Zionsville |
6. |
|
Relay Team |
|
4:07.13a |
Brownsburg |
7. |
|
Relay Team |
|
4:07.65a |
Carmel |
8. |
|
Relay Team |
|
4:07.77a |
Bloomington North |
9. |
|
Relay Team |
|
4:08.28a |
Merrillville |
10. |
|
Relay Team |
|
4:08.82a |
Ben Davis |
11. |
|
Relay Team |
|
4:10.77a |
Warsaw Community |
12. |
|
Relay Team |
|
4:12.66a |
Leo |
13. |
|
Relay Team |
|
4:14.13a |
New Palestine |
14. |
|
Relay Team |
|
4:14.73a |
Fishers |
15. |
|
Relay Team |
|
4:14.99a |
Bloomington South |
16. |
|
Relay Team |
|
4:16.98a |
Fort Wayne Bishop Dw... |
17. |
|
Relay Team |
|
4:18.43a |
Franklin County |
18. |
|
Relay Team |
|
4:19.52a |
Center Grove |
19. |
|
Relay Team |
|
4:19.89a |
Crown Point |
20. |
|
Relay Team |
|
4:20.38a |
Avon |
21. |
|
Relay Team |
|
4:20.89a |
Fort Wayne North Side |
22. |
|
Relay Team |
|
4:23.85a |
Noblesville |
23. |
|
Relay Team |
|
4:24.62a |
Chesterton |
|
4x800 Relay Varsity - Finals x
|
1. |
|
Relay Team |
|
9:29.75a |
Zionsville |
2. |
|
Relay Team |
|
9:32.85a |
Penn |
3. |
|
Relay Team |
|
9:33.25a |
Carroll (Fort Wayne) |
4. |
|
Relay Team |
|
9:33.75a |
Carmel |
5. |
|
Relay Team |
|
9:35.98a |
Noblesville |
6. |
|
Relay Team |
|
9:36.96a |
Bloomington North |
7. |
|
Relay Team |
|
9:37.74a |
Fishers |
8. |
|
Relay Team |
|
9:39.93a |
Hamilton Southeastern |
9. |
|
Relay Team |
|
9:42.83a |
Homestead |
10. |
|
Relay Team |
|
9:42.91a |
Fort Wayne Bishop Dw... |
11. |
|
Annalise James Jordyn Boyer Megan Kaczur Karina James |
|
9:44.98a |
Lowell |
12. |
|
Relay Team |
|
9:46.62a |
Westfield |
13. |
|
Relay Team |
|
9:52.33a |
Mishawaka |
14. |
|
Relay Team |
|
9:55.85a |
Bloomington South |
15. |
|
Relay Team |
|
9:56.17a |
Warsaw Community |
16. |
|
Relay Team |
|
9:57.32a |
North Central (India... |
17. |
|
Relay Team |
|
9:58.10a |
Chesterton |
18. |
|
Relay Team |
|
9:58.66a |
Floyd Central |
19. |
|
Relay Team |
|
10:00.68a |
New Palestine |
20. |
|
Relay Team |
|
10:16.26a |
Center Grove |
21. |
|
Relay Team |
|
10:21.84a |
East Central |
22. |
|
Relay Team |
|
10:24.39a |
Elkhart Central |
23. |
|
Relay Team |
|
10:44.81a |
Crown Point |
24. |
|
Relay Team |
|
10:47.91a |
Pike |
|
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16] Varsity - Finals x
|
1. |
|
Relay Team |
|
12:12.72a |
Brownsburg |
2. |
|
Relay Team |
|
12:24.14a |
Carroll (Fort Wayne) |
3. |
|
Relay Team |
|
12:33.31a |
Fort Wayne Bishop Dw... |
4. |
|
Relay Team |
|
12:35.24a |
Zionsville |
5. |
|
Relay Team |
|
12:38.97a |
Crown Point |
6. |
|
Relay Team |
|
12:39.86a |
Lawrence North |
7. |
|
Jordyn Boyer Alexa Henke Karina James Annalise James |
|
12:43.94a |
Lowell |
8. |
|
Relay Team |
|
12:45.32a |
Floyd Central |
9. |
|
Relay Team |
|
12:47.74a |
Carmel |
10. |
|
Relay Team |
|
12:50.56a |
Fishers |
11. |
|
Relay Team |
|
12:52.58a |
Pike |
12. |
|
Relay Team |
|
12:54.59a |
Penn |
13. |
|
Relay Team |
|
12:56.46a |
Noblesville |
14. |
|
Relay Team |
|
13:00.56a |
New Palestine |
15. |
|
Relay Team |
|
13:01.83a |
Westfield |
16. |
|
Relay Team |
|
13:04.64a |
Mishawaka |
17. |
|
Relay Team |
|
13:10.13a |
Bloomington North |
18. |
|
Relay Team |
|
13:10.55a |
Chesterton |
19. |
|
Relay Team |
|
13:11.15a |
North Central (India... |
20. |
|
Relay Team |
|
13:17.15a |
Bloomington South |
21. |
|
Relay Team |
|
13:31.75a |
Columbia City |
22. |
|
Relay Team |
|
13:33.31a |
Hamilton Southeastern |
23. |
|
Relay Team |
|
13:35.65a |
Elkhart Central |
|
Shot Put - 4kg Varsity - Finals x
|
1. |
11 |
Kiara Lewis |
|
43-07.00 PR |
Lafayette Jefferson |
2. |
12 |
Lauren England |
|
41-04.75 |
Terre Haute South Vigo |
3. |
12 |
Kayla Truesdell |
|
40-06.00 |
Jennings County |
4. |
12 |
Mercedes Rendell |
|
39-11.75 |
Lawrence North |
5. |
12 |
Brittnee James |
|
39-05.75 |
Homestead |
6. |
12 |
Emily Bonser |
|
39-04.00 SR |
Greenwood Community |
7. |
12 |
Markalah Barnes |
|
39-03.25 PR |
Fort Wayne Northrop |
8. |
12 |
Mikayla Wise |
|
38-09.50 |
McCutcheon |
9. |
12 |
Reagan Emberton |
|
38-06.50 |
Whiteland Community |
10. |
10 |
Ella Rasche |
|
37-08.25 |
Center Grove |
11. |
11 |
Kaylee Price |
|
37-03.25 PR |
Brownsburg |
12. |
12 |
Bryanna Robinson |
|
37-03.00 |
North Central (India... |
13. |
10 |
Alecia Parker |
|
37-00.50 |
South Bend Adams |
14. |
12 |
Seifert Olivia |
|
36-11.50 |
Homestead |
15. |
10 |
Emily Herndon |
|
36-05.25 |
Columbus North |
16. |
12 |
Matisen Ingle |
|
36-05.25 |
North Central (India... |
17. |
10 |
Katie Baber |
|
36-05.00 |
McCutcheon |
18. |
10 |
Ikeava Bryant |
|
36-02.00 |
McCutcheon |
19. |
12 |
CeCe Robinson |
|
35-06.00 |
Plymouth |
20. |
12 |
Tyra Curry |
|
35-01.50 |
Warren Central |
21. |
12 |
Kathrin Warzecha |
|
34-06.00 |
Lawrence North |
22. |
11 |
Felicity Clawson |
|
34-03.75 |
Columbia City |
23. |
11 |
Erionna Hamilton |
|
33-05.75 |
Warren Central |
24. |
9 |
Ali Sparks |
|
33-03.50 |
Carroll (Fort Wayne) |
|
High Jump Varsity - Finals x
|
1. |
12 |
Shelby Tyler |
|
6-00.25 PR |
Noblesville |
2. |
10 |
Tacoria Humphrey |
|
5-09.00 |
Warren Central |
3. |
11 |
Khera Goss |
|
5-07.00 |
Ben Davis |
4. |
10 |
Isabella Jackson |
|
5-02.00 |
Whiteland Community |
5. |
12 |
Eria Xayarath |
|
5-02.00 PR |
Fort Wayne Wayne |
5. |
11 |
Imani Brown |
|
5-02.00 PR |
Munster |
-- |
12 |
Allyssa Hennessey |
|
NH |
Crown Point |
-- |
9 |
Marin Hart |
|
NH |
Warsaw Community |
-- |
11 |
Grace Quinlan |
|
NH |
South Dearborn |
-- |
11 |
Micah Long |
|
NH |
Carroll (Fort Wayne) |
-- |
10 |
Gina Butz |
|
NH |
Portage |
-- |
10 |
Ellie Lengerich |
|
NH |
East Central |
-- |
12 |
Shaunyae Sowell |
|
NH |
North Central (India... |
-- |
12 |
Faye Bryan |
|
NH |
Bloomington South |
-- |
12 |
Jaeleen Wright |
|
NH |
Homestead |
-- |
11 |
Tamia Perryman |
|
NH |
Fishers |
-- |
12 |
Te'a Nibbs |
|
NH |
Brownsburg |
-- |
12 |
Lia Vawter |
|
NH |
Franklin Community |
-- |
10 |
Claudia Marohn |
|
NH |
Plymouth |
-- |
12 |
Natalie Hartman |
|
NH |
Penn |
|
Pole Vault Varsity - Finals x
|
1. |
12 |
Kennedy Drish |
|
11-09.00 |
Hamilton Southeastern |
2. |
10 |
Allison Casey |
|
11-03.00 PR |
Fishers |
3. |
10 |
Josie Gery |
|
11-03.00 |
Homestead |
4. |
11 |
Adrienne Salemme |
|
11-00.00 PR |
Columbus North |
4. |
10 |
Tristan Barr |
|
11-00.00 |
New Castle |
6. |
12 |
Anna Schatzle |
|
10-06.00 |
Franklin County |
6. |
10 |
Anne Busse |
|
10-06.00 |
Zionsville |
8. |
12 |
Carolyn Bakx |
|
10-00.00 |
Lawrence North |
8. |
9 |
Annalise Zeinemann |
|
10-00.00 |
Floyd Central |
10. |
10 |
Jenna Springirth |
|
10-00.00 |
Carmel |
10. |
12 |
Caitlin Kehler |
|
10-00.00 |
Warsaw Community |
10. |
12 |
Shelby Tyler |
|
10-00.00 SR |
Noblesville |
13. |
12 |
Elena Polizotto |
|
10-00.00 |
Hobart |
-- |
10 |
Flora McKay |
|
NH |
Carmel |
-- |
11 |
Sarah Ocock |
|
NH |
Warsaw Community |
-- |
12 |
Erika Knieper |
|
NH |
Noblesville |
-- |
12 |
Casey Johnson |
|
NH |
East Central |
-- |
11 |
Kierston Piatt |
|
NH |
Southport |
-- |
12 |
Anna Lux |
|
NH |
Shelbyville |
-- |
12 |
Meghan Miller |
|
NH |
Michigan City |
-- |
11 |
Sabrina Robison |
|
NH |
McCutcheon |
|
Long Jump Varsity - Finals x
|
1. |
12 |
Prommyse Hoosier |
|
19-04.25 |
Warren Central |
2. |
12 |
Claire Pittman |
|
18-04.50 PR |
South Bend Washington |
3. |
9 |
Ella Scally |
|
17-08.25 |
Fishers |
4. |
12 |
Anajah Gomillia |
|
17-05.50 PR |
Ben Davis |
5. |
12 |
Tierra Sydnor |
|
17-05.25 PR |
Hamilton Southeastern |
6. |
12 |
Julia Riley |
|
17-05.25 |
Center Grove |
7. |
9 |
Morgan Patterson |
|
17-03.25 PR |
Fort Wayne Northrop |
8. |
12 |
Faye Bryan |
|
17-01.75 |
Bloomington South |
9. |
12 |
Anah Chapman |
|
16-11.00 |
Fort Wayne Wayne |
10. |
11 |
Kayla Jones |
|
16-08.75 PR |
LaPorte |
11. |
12 |
Shaunyae Sowell |
|
16-08.50 |
North Central (India... |
12. |
11 |
Ashlan Hill |
|
16-08.25 |
Franklin County |
13. |
11 |
Victoria Guerrero |
|
16-08.00 PR |
Highland |
14. |
12 |
Katie Folta |
|
16-07.25 |
Fishers |
15. |
12 |
Ashley Naomi |
|
16-04.50 |
Michigan City |
16. |
9 |
Kylah Lawson |
|
16-02.50 PR |
Columbus North |
17. |
10 |
Sydney Black |
|
15-11.75 |
Westfield |
18. |
9 |
Saschanera Tobin |
|
15-04.25 |
Warren Central |
19. |
9 |
Stella Trueblood |
|
15-02.50 |
Bloomington North |
20. |
9 |
Holli Reuter |
|
14-08.25 PR |
Martinsville |
-- |
11 |
Emily Sonderman |
|
FOUL |
Roncalli |
|